Kanały RSS i SEO

  • Post author:
  • Post category:Business

RSS, znany również jako Really Simple Syndication lub coś, co niektórzy nazywają kanałem wiadomości, to wspaniały sposób dla webmasterów na udostępnianie treści swojej witryny innym witrynom, co oznacza nic więcej niż udostępnianie nagłówków i postów.

Te kanały są aktualizowane za każdym razem, gdy publikujesz  high lig treści i są wysyłane w całej sieci. Tak długo, jak właściwie używasz słów kluczowych, osiągniesz wysokiej jakości post z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek, aby upewnić się, że zostaniesz znaleziony przez ważne słowa kluczowe. Wyszukiwarki uwielbiają nowe treści, które są dostarczane za pośrednictwem kanałów RSS, więc tak długo, jak pracujesz ze słowami kluczowymi i frazami kluczowymi, zostaniesz znaleziony w wyszukiwarkach dzięki tym słowom kluczowym.

Z drugiej strony, jeśli masz tylko witrynę z kanałami RSS z kilku różnych witryn przy użyciu Twoich słów kluczowych, wyszukiwarki uznają Cię za witrynę ze spamem. To z pewnością nie pomoże Twojej obecności w sieci. Musisz mieć również wysokiej jakości treści, a nie tylko korzystać z innych treści. Korzystanie z innych kanałów jest w porządku, ale jeśli nie dostarczysz żadnych nowych treści, zostaniesz uznany za spam, który usunie Twoją witrynę z wyszukiwarek lub zakopie ją tak daleko, że nikt jej nie znajdzie .

Najlepszym sposobem na zaimplementowanie kanałów RSS do celów SEO jest posiadanie paska bocznego w witrynie, który będzie wyświetlał kanał z nagłówkami pasującymi do tematu witryny. Kanały te będą bogate w słowa kluczowe i pomogą w rankingu Twojej witryny bez uznawania ich za spam. Aby mieć pewność, że Twoja witryna nie zostanie odrzucona jako spam, powinieneś mieć tylko dwa lub trzy kanały. Jeśli masz ich zbyt wiele, po raz kolejny najprawdopodobniej zostaniesz sklasyfikowany przez wyszukiwarki jako spam.